Toto je Infant Flow LP aplikátor. A nič iné sa mu nevyrovná

Úvod Produkty Neonatálna starostlivosť Infant Flow nCPAP, Hi-VNI, ventilácia Toto je Infant Flow LP aplikátor. A nič iné sa mu nevyrovná

Toto je Infant Flow LP aplikátor. A nič iné sa mu nevyrovná Nový Infant Flow LP aplikátor predstavuje inováciu v nazálnom CPAP. Žiadny iný nCPAP aplikátor nepracuje na rovnakom nízkotlakovom (LP - low pressure) princípe. Žiadny iný nCPAP aplikátor nedosahuje také parametre. Nový Infant Flow LP je jednoducho iný. Ostatné nCPAP aplikátory sa len snažia vyzerať ako Infant Flow LP. Tu sú dôvody ....

Za nenápadnou zmenou názvu na Infant Flow LP sa skrýva nový koncept, ktorý bol od základu prerobený. Výrobca tým reagoval na problémy, ktoré užívatelia denne riešili pri aplikácii nazálneho CPAP:

  • deformácie nosa a okolitého tkaniva a nekróza nosnej prepážky
  • úniky a nestabilná úroveň distančného tlaku
  • vysoká dychová práca
  • hlučnosť spôsobená nutnosťou používať vyššie prietoky
  • menej praktická fixácia aplikátora

Spôsob utesnenia nozdriliek je pri systéme Infant Flow LP radikálne iný a nezávisí na tlaku, ktorým je aplikátor pritláčaný k nosu. Naopak, naprogramovaná "deformácia" nozdriliek a nazálnych masiek sa postará o dobré utesnenie bez tlaku a s minimálnym kontaktom s pokožkou.

Nozdrilka je konštruovaná tak, aby sa vôbec nedotýkala nosnej prepážky a pokožky okolo nosných dierok. Skúsenosti ukazujú, že Infant Flow LP si nevyžaduje používanie ochrany pokožky tzv. "umelou kožou".

Nozdrilky a masky sú teraz k dispozícii až v piatich veľkostiach. Ponuka je doplnená o veľkosti XS pre ELWB novorodencov a XL pre veľkých novorodencov.

Vnútorný odpor nového Infant Flow LP aplikátora bol unikátnou konštrukciou značne zredukovaný. 4 nízkotlakové trysky (po 2 do každej nosnej dierky) nového Infant Flow LP aplikátora namiesto 2 vysokotlakových (po 1 do každej nosnej dierky) ostatných nCPAP aplikátorov dokážu efektívnejšie využívať variabilný prietok. Výsledkom je nižšia dychová práca, vyšší dychový objem a lepšia oxygenácia. A to pri nezmenenej FiO2 a pri konštantnom tlaku  počas celého dychového cyklu. Obzvlášť účinné v režimoch bi-level (DuoPAP).

Na Infant Flow LP sa jednoducho dýcha lepšie!

Nadmerný hluk je problémom všetkých typov nazálnych CPAP. Používanie filtra / tlmiča hluku tento problém čiastočne riešilo, ale za cenu zvýšenia expiračného odporu celého systému. Nižší prevádzkový tlak nového Infant Flow LP aplikátora redukuje hluk až o 25% v porovnaní so starými systémami. A to je viac ako dokázal filter / tlmič hluku.

Okrem klasických fixačných čiapočiek je teraz k dispozícii aj nová fixačná čelenka Infant Flow LP. Je variabilnejšia ako čiapočka a celý Infant Flow LP aplikátor drží spoľahlivo na svojom mieste. A to pri zachovaní viditeľnosti a voľnom prístupe k hlavičke novorodenca.

Nové Infant Flow LP nCPAP aplikátory je možné použiť s akýmkoľvek Infant Flow prístrojom, ale najúčinnejšie fungujú s Infant Flow SiPAP a s ventilátormi Acutronic Fabian HFO a Evolution, ktoré navyše ponúkajú automatickú kompenzáciu poklesu tlaku..

 

Na stiahnutie:

Prospekt Infant Flow LP - SK
Porovnanie nazálnych CPAP - CZ
Katalóg príslušenstva Infant Flow LP - SK
Návod na aplikáciu Infant Flow LP - SK
 

 

 

Tlač   |   Poslať článok známemu


Fotografia k článku

Nová Infant Flow LP maska

Nová Infant Flow LP maska

Nová Infant Flow nozdrilka

Nová Infant Flow nozdrilka

Súvisiace články


Cz Sk

Naši hlavní dodávatelia


Mapa webu  |  Redakčný systém WebRedakcia - NETservis s.r.o. © 2023

© 2018 Dartin Slovensko spol. s r. o.