Tecotherm Neo - neonatálna terapeutická hypotermia

Úvod Produkty Neonatálna starostlivosť Monitorovanie mozgu, hypotermia Tecotherm Neo - neonatálna terapeutická hypotermia

Tecotherm Neo - neonatálna terapeutická hypotermia Neonatálna Hypotermia 2.0. Tak je možné nazvať Tecotherm Neo. Je to prvé špeciálne zariadenie pre celotelové chladenie neonatálnych pacientov. Tecotherm Neo je kompaktný, ľahký a tichý. Prototyp tohto prístroja bol použitý v niekoľkých významných klinických štúdiách, ktoré tvoria súčasť základných podkladov pre liečbu hypotermie pomocou celotelového chladenia. Tecotherm Neo teraz pridáva servoriadenie teploty rektálnou sondou a programovateľný automatický režim.

V tomto režime je teplota, trvanie hypotermie a rýchlosť opätovného vyhriatia riadená presne podľa prednastaveného profilu. Tým je zaistená presná regulácia teploty a bezpečné opätovné vyhriatie vrátane dokumentovania, bez potreby zásahu obsluhy a to po celú dobu terapie v trvaní niekoľkých dní.

Súčasná technológia používaná pre celotelové chladenie novorodenca s popôrodnou asfyxiou je väčšinou rovnaká aká sa používa pre hypotermiu dospelých. Prístroje tohto typu síce môžu byť použité aj pre novorodencov, ale vyžadujú veľa pozornosti a učenia sa od ošetrujúceho personálu, aby bolo zaručené, že hypotermia sa stabilne udržuje na požadovanej teplote a že opätovné vyhriatie prebieha presne a v požadovanej rýchlosti.

Tecotherm Neo reguluje teplotu pomocou softwéru prispôsobenému priamo novorodeneckej telesnej hmotnosti, čo umožňuje oveľa presnejšie riadenie výslednej telesnej teploty. Najväčší krok vpred je automatický servo režim na základe meranej rektálnej teploty kedy Tecotherm Neo automaticky znižuje teplotu až k stanovenému cieľu, stabilne ju tam udržuje po stavenú dobu (napr. 72 hodín) a následne ju pomaly v požadovanej rýchlosti zvyšuje späť k normotermii. Tým sa značne zvýšila efektivita a bezpečnosť tejto terapie, a to bez neustálej pozornosti zdravotnického personálu.

K stiahnutiu:
Prospekt Tecotherm Neo - EN

Tlač   |   Poslať článok známemu


Fotografia k článku


Cz Sk

Naši hlavní dodávatelia


Mapa webu  |  Redakčný systém WebRedakcia - NETservis s.r.o. © 2022

© 2018 Dartin Slovensko spol. s r. o.