Hill-Rom The Vest pre domácu starostlivosť

Úvod Produkty The Vest vibračná perkúzna terapia Hill-Rom The Vest pre domácu starostlivosť

Hill-Rom The Vest pre domácu starostlivosť The Vest® je zariadenie pre vysokofrekvenčnú osciláciu hrudnej steny (HFCWO - High Frequency Chest Wall Oscillation). Je to jediné automatizované zariadenie napomáhajúce vyčisteniu dýchacích ciest pacienta a je možné ho vidieť aj ako alternatívnu formu hrudnej fyzioterapie s odvodnením tela a perkusie, vyvinuté pred 19-timi rokmi pre cystickú fibrózu. The Vest sa indikuje pre širokú škálu stavov týkajúcich sa hypersekrécii a/alebo zadržovania sekrétov v nemocnici i v domácom prostredí, vrátane mnoho neurosvalových ochorení.

The Vest® napomáhá pacientom v mobilizácii zadržovaných sekrétov, ktoré, pokiaľ niesú vylúčené, môžu viesť k zníženej funkcii pľúc, zvýšeniu výskytu respiračných infekcií a tak následne hospitalizácii. Terapia HFCWO pomocou The Vest zvyšuje prietokovú rýchlosť vzduchu v pľúcach a dýchacích cestách, a to pomocou vysokofrekvenčných oscilácií v nafukovacej veste okolo hrudníku. Terapia vyvoláva kašeľ a znižuje viskozitu sekrétov. Obe vlastnosti napomáhajú pacientovi v pohybe zostatkových sekrétov z menších dýchacích ciest do väčších, kde je odstránenie odkašľaním jednoduchšie. HFCWO má rovnaký efekt, ako perkúzia a vibrácia v konvenčnej hrudnej fyzioterapii a je preukázaná prinajmenšom jej rovnaká efektívnosť. Doposiaľ bolo publikovaných viac než 80 štúdií, ktoré to dokazujú.

V poslednej dobe boli vyvinuté vesty a hrudné manžety, ktoré umožňujú použitie i u ventilovaných pacientov a/alebo pacientov umiestnených na JIS.

Štrukturovanú bibliografiu je možné nájsť tu s prehľadom publikácií a článkov.

Na stiahnutie:
Prospekt The Vest 105 Homecare - EN
Prospekt The Vest 205 Hospital - EN
Pokyny pre použitie vesty - EN
Článok The Vest LaRusso - EN

 

Tlač   |   Poslať článok známemu


Fotografia k článku

Hill-Rom The Vest

Hill-Rom The Vest

Hill-Rom The Vest pre domácu starostlivosť

Hill-Rom The Vest pre domácu starostlivosť


Cz Sk

Naši hlavní dodávatelia


Mapa webu  |  Redakčný systém WebRedakcia - NETservis s.r.o. © 2021

© 2018 Dartin Slovensko spol. s r. o.