Nácvik chôdze

Nácvik chôdze Tento článok a s tým súvisiace video klipy sa venujú správnemu výberu a nasadeniu závesnej vesty pre nácvik chôdze a ako túto vestu, prípadne závesné nohavice, používať pre tento účel. Súčasne je tu predvedené použitie podporných závesných pružín.

Vo video klipe sa používa stropný zdvihák. V priebehu ukážky sa ukáže, prečo je výber práve stropného systému pre tento účel ideálny. Úspešne sa dá nácvik chôdze aplikovať aj s mobilnými zdvihákmi  Liko Golvo a Viking.

 

 

Tento video klip ukazuje, ako správne otestovať vhodnú veľkosť závesnej vesty Master, model 60 "MasterVest" a ako správne upraviť popruhy. Pokiaľ závesnú vestu Master používate pre rovnakú osobu, je možné nastavenie vesty označiť farebnými pásmi, ako ukazuje druhý video klip. Farebné označenie podstatne urýchli pravidelné používanie a úpravu. Závesnú vestu je možné doplniť o trieslové popruhy pre dodatočnú oporu. Bez týchto popruhov je vesta Master tiež vhodná pre určitú skupinu klientov, ako hygienický záves pri návšteve toalety (viď článok o hygienických závesných pacientských vakoch).

Ukážka stáleho označenia úpravy pre konkrétneho klienta.

Nasledujúci video klip ukazuje pri nácviku chôdze alternatívnu variantu použitia závesných nohavíc "LiftPants", model 92.

Podporné závesné pružiny môžu mať pozitívny vplyv na nácvik chôdze. Do určitej miery môžu absorbovať zaťaženie končatín.

 

Tlač   |   Poslať článok známemu


Cz Sk

Naši hlavní dodávatelia


Mapa webu  |  Redakčný systém WebRedakcia - NETservis s.r.o. © 2023

© 2018 Dartin Slovensko spol. s r. o.