Presun medzi lôžkom a kreslom / pojazdným vozíkom

Presun medzi lôžkom a kreslom / pojazdným vozíkom Pod týmto článkom môžete kliknúť na sériu videoprezentácií s návodmi, ako správne zdvíhať osobu z lôžka a premiestniť ju na kreslo / pojazdný vozík a späť pomocou rôznych modelov závesných vakov.

Videa sú vyrobené trénermi spoločnosti Liko a sú bez slovného doprovodu.

Zdvíhanie a premiestňovanie z lôžka na pojazdný vozík pomocou závesného vaku originálneho s oporou hlavy "Liko Original HB" Model 26. Závesné vaky modelov 20 a 26 s oporou hlavy (HB) sú najpoužívanejšie univerzálne vaky výrobcu Liko a sú vhodné pre prakticky akúkoľvek zdvíhaciu situáciu. Sú špeciálne vhodné pre pasívne zdvíhanie / presuny.

Zdvíhanie a premiestňovanie z lôžka na pojazdný vozík pomocou závesného vaku univerzálneho bez opory hlavy "Liko Universal" Model 00.

Zdvíhanie a premiestňovanie z lôžka na pojazdný vozík pomocou závesného vaku originálneho "Liko Original" Model 10. Tento závesný vak je vhodný pre aktívnejšie zdvíhanie osôb s dobrou stabilitou torza. V ukážke má prenášaná osoba paže vnútri vaku, vak sa dá tiež použiť s pažmi von z vaku.

V nasledujúcej ukážke uvidíte aplikáciu zdvíhacieho vaku na pojazdnom vozíku a premiestňovanie z pojazdného vozíka späť na lôžko. Vak použitý v ukážke je závesný vak komfortný plus "Comfort Plus" Model 350. Tento typ vaku je vhodný pre ponechanie pod pacientom na pojazdnom vozíku alebo kresle po dlhšiu dobu, bez toho, aby spôsoboval pacientovi akýkoľvek diskomfort.

Nasleduje ukážka so závesným vakom po amputácii "Amputee Sling" Model 70.

Tlač   |   Poslať článok známemu


Cz Sk

Naši hlavní dodávatelia


Mapa webu  |  Redakčný systém WebRedakcia - NETservis s.r.o. © 2023

© 2018 Dartin Slovensko spol. s r. o.